23
sie

Zakończenie XXV OOM

23 sierpnia br. w Palmiarni Zielonogórskiej odbyła się uroczystość zakończenia XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich Lubuskie 2019, podczas której wręczono medale w klasyfikacji ogólnej województw oraz klubów. - Województwo Lubuskie to region z wielkim sercem do sportu. To były dni pełne sportowych emocji – mówił wicemarszałek Łukasz Porycki.

Organizacja OOM opiera się na ścisłej współpracy z okręgowymi związkami i klubami sportowymi działającymi w dyscyplinach sportowych objętych programem Olimpiady. Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Samorządu Województwa Lubuskiego, Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej oraz Samorządów Lokalnych.

Nagrody, wyróżnienia, podziękowania
Podczas uroczystości Bogusław Sułkowski - dyrektor Olimpiady i dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie (który na czas olimpiady był Centrum Olimpijskim) przedstawił raport z przebiegu finałów. Wicemarszałek Łukasz Porycki dziękował koordynatorom zawodów w poszczególnych sportach, którzy wraz ze swoimi zespołami włożyli dużo serca i pracy, aby właściwie przygotować i zrealizować zmagania olimpijskie. Spośród 28 koordynatorów, podziękowania odebrało 15: Jan Zbaraż - koordynator – baseball, Ryszard Chustecki - koordynator – rugby, Ewa Wybieralska - koordynator – hokej, Michał Strykowski - koordynator - podnoszenie ciężarów, Kamil Żeberski - koordynator - piłka nożna chłopców, Grzegorz Rogula - koordynator - kolarstwo BMX, Anna Sulima - koordynator – WOSiR, Waldemar Gapys - koordynator - kajakarstwo slalomowe, Kazimierz Milanowski - koordynator - łucznictwo, kolarstwo MTB, Dariusz Maksymowicz - koordynator - kolarstwo szosowe, Stefan Janeczek - koordynator – wioślarstwo, Jerzy Karwecki - koordynator - strzelectwo Zielona Góra, Marian Rzeźniewski - koordynator – pływanie, Joanna Kasprzak-Perka - koordynator - piłka wodna, pływanie synchroniczne, Waldemar Pakulski - koordynator – jeździectwo.

Wicemarszałek Łukasz Porycki podziękował włodarzom miast i gmin, w których odbywały się rozgrywki, za pomoc i wsparcie, a dyrektorowi Bogusławowi Sułkowskiemu i pracownikom Lubuskiej Federacji Sportu za wielki wkład i perfekcyjną organizację olimpiady.         

Podczas uroczystego zakończenia Odznakę Honorową za zasługi dla województwa lubuskiego odebrał Tadeusz Jasionek, prezes Lubuskiego Regionalnego Związku Kolarskiego.

Wręczono także nagrodę Fair Play Finałów XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich LUBUSKIE 2019. Zgłoszenie wpłynęło od Dariusza Maksymowicza – koordynatora zawodów w kolarstwie szosowym. Nagrodę odebrał Trener Uczniowskiego Klubu Sportowego Koźminianka Koźminek - Marek Cieślak podczas odprawy technicznej do startu wspólnego z własnej inicjatywy wycofał swoją zawodniczkę, która była na liście rezerwowej i to miejsce przekazał na rzecz zawodniczki ze Szczecina, która była sklasyfikowana wyżej w rankingu lecz nie potwierdziła startu dzień wcześniej co eliminowało ją z udziału w zawodach. Nie kierował się w tym przypadku interesem swojej zawodniczki lecz patrzył na dobro i koleżeńskie podejście do sprawy uznając zajście za zwykłe przeoczenie.

Na koniec odbyło się uhonorowanie zwycięzców w punktacjach łącznych obejmujących dorobek punktowy z poszczególnych dyscyplin objętych programem Olimpiady. Nagrodzono osiem najlepszych klubów i województw,  które otrzymały pamiątkowe statuetki i dyplomy.

źródło: lubuskie.pl
relacja foto - Łukasz Zamojski